الاینر چیست؟

و چگونه کار میکند؟

الاینـرها پلاک های شفـاف ارتـودنسی هستند که ظاهـری شبیه به نایت گـارد دارنـد. این پلاک های متحرک تقریبا نامرئی بوده و از جنس پلاستیک پزشکی ساخته شده اند که قـادرند با اعمال نیرویی تدریجـی، مرحـله به مرحـله دنـدان ها را در مسیـری از پیش تعیین شده حـرکت داده و آن ها را به وضعیت دلخـواه برسـانند.

در این روش هیچ گونه احتیـاجی به استفـاده از بنـد و بـراکت و یا سیـم های فلـزی نیست و شـما تنـها با استفاده از یک سـری پلاک متحرک شفاف که بطور اختصاصی برای بیمار شما طراحی و ساخته شده است، می توانید درمـان ارتـودنسی را برای بیمار خود انجام دهید.

تمامی مراحل ساخت این پلاک ها توسط نرم افزارهای پیشرفته، پرینترهای سه بعدی و دستگاه های دیجیتالی انجام می پذیرد. MIB با همکاری شـرکت Smilelign انگلسـتان، طـرح درمـان شـما را با نـرم افـزارهای کامپیـوتری و دستگاه های مجهـز به تکنولوژی سـه بعدی سـازی ترکیب می کند و در نهـایت این پلاک های منحصـربفرد را در لابـراتوآر تخصصـی ایـده بـرتـر سـاخته و به شـما تحـویل می دهد.

اطلاعات بیشتر

نامرئی بودن الاینرها

یکی از علت های اصلی محبوبیت این نوع درمان لوکس ارتودنسی، نامرئی بودن آن است که باعث عدم تداخل در فعالیت های روزانه شما می شود. با استفاده از الاینرها، دیگر سیم و براکت روی دندان های شما معلوم نیست و کسی متوجه آن نمی شود. این ویژگی باعث افزایش اعتماد بنفس شما و راحتی بیشتر می شود.

عدم محدودیت غذایی

در استفاده از الاینرهای شفاف بر خلاف ارتودنسی ثابت، شما هیچ گونه محدودیت غذایی نخواهید داشت، می توانید به راحتی الاینر خود را از دهان خارج کرده و هر آنچه که دوست دارید را میل کنید.

پس از آن دندان ها را مسواک زده و الاینر را مجددا در دهان خود قرار دهید.

راحتی استفاده و حفظ بهداشت دهان و دندان

در ارتودنسی ثابت بیماران نمی توانند به راحتی دندان هایشان را تمیز کنند و همین امر ممکن است منجر به پوسیدگی دندان، التهاب لثه و تجمع باکتری ها گردد.

اما در ارتودنسی به روش الاینر شما به راحتی قادر به تمیز کردن دندان های خود هستید.

سوالات متداول

الاینرها به صورت ویژه برای درمان بزرگسالان و بدون محدودیت سنی طراحی شده اند. این روش درمانی بهترین روش برای کسانی است که تمایل به درمان ارتودنسی با بند و براکت ندارند.

طول دوره ی درمان بستگی به موارد زیادی، مثل وضعیت دندان ها و همچنین میزان همکاری شما در رابطه با استفاده ی صحیح از الاینرها دارد. با این وجود درمان با الاینرها به طور متوسط بین 6 تا 8 ماه زمان خواهد برد.

همیشه پس از خارج کردن الاینرها از دهان آنها را آبکشی نموده تا از ایجاد رسوب و تغییر رنگ آنها جلوگیری نمایید. به علاوه توصیه می شود برای نظافت بیشتر از پودرهای مخصوص استفاده نمایید. تعدادی از این پودرها به همراه الاینرها به شما تحویل داده خواهد شد.

خیر. باید توجه داشته باشید که الاینرهای شفاف جایگزینی برای ارتودنسی ثابت هستند پس باید تمام مدت روز از آنها استفاده نمایید. تنها زمان مجاز برای خارج سازی الاینرها در مواقع غذا خوردن و مسواک زدن می باشد. تنها در این صورت می توانید از موفقیت درمان مطمئن شوید.

نوشیدن آب برای الاینرها مشکلی ایجاد نمی کند اما به هیچ وجه با الاینرها نوشیدنی گازدار، شیرین و یا اسیدی مثل آبمیوه های تازه، نوشابه های گازدار و نوشابه های انرژی زا مصرف نکنید زیرا که این مواد باعث ایجاد خوردگی در دندان ها می شوند. برای استفاده از این نوشیدنی ها باید الاینرها را از دهان خارج کرده و سپس دندان ها را شسته و مجددا پلاک ها را در دهان قرار دهید.

الاینرها ظرف 3-4 هفته حرکات مد نظر را بر روی دندان ها ایجاد می کنند. ولی تا زمانی که دوره ی درمان شما با الاینر فعلی تمام نشده از الاینر بعدی استفاده نکنید همچنین تا قبل از 3 هفته مرحله ی بعدی را شروع نکنید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از صفحه اینستاگرام ما بازدید کنید.

ورود به اینستاگرام الاینر